Home » Uncategorized » Метафори в педагогіці й психології. Про навчання

Метафори в педагогіці й психології. Про навчання

У ХІХ столітті в своїх педагогічних творах К. Д. Ушинський так описував навчання свого часу:

«… Навчання, яке пройшли ми в наших гімназіях, можна порівняти з п’яним візником, у якого погано ув’язана поклажа; він знай жене вперед і вперед, не оглядаючись назад, і привозить додому порожній віз, вихваляючись тільки тим, що проїхав велику дорогу» [с. 108].

Ушинський К. Д. Вибрані пед. твори : у 2-х т. – Т. 2 / К. Д. Ушинський / За ред. О. І. Пискунова. – К. : Рад. школа, 1983.– 359 с.

метафори педагогіка

Минуло 150 років і…

У сучасних школах навчання за новими програмами можна було б порівняти з їздою на машині зі швидкістю 250 км/год.метафоривпедагогіці

Учень, який їде в машині з учителем, може розгледіти лише! обриси деяких предметів та здогадатися про їх призначення за коротким словесним описом вчителя (чи пошуком в Інтернеті), можливо, за малюнком, який йому покажуть.

 

Про можливість вийти з машини, зупинитися біля реального об’єкту, яким зацікавився, спостерігати чи досліджувати його – годі мріяти. Швидкість не можна втрачати!

Кожного дня нова тема, нова ідея, новий спосіб – подумати про вчорашнє часу немає!..

метафори педагогікаУчня нудить від швидкого руху, незрозумілості навколишнього, яке пізнається лише зі слів вчителя! Учню дуже хочеться зупинитися! Хоч на мить!

Але це заборонено!!! Не зупинятися! Немає часу на обговорення! Не витрачати час на цікаві «безглузді» справи! Дивитися і слухати більше-більше-більше…

 

Тож сьогоднішнє навчання як «американські горки»: вгору-вниз, вгору-вниз… Швидко, ще швидше… Захоплює подих! Але… після атракціону залишається сумнівне задоволення…, а після ТАКОГО навчання – ??????????

метафори педагогіка

 


1 коментар

  1. Johny Jackson сказав:

    Pretty! This was an extremely wonderful article. Many
    thanks for supplying this info.

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділись з друзями