Home » Uncategorized » Метафори в педагогіці та психології. Скільки мавп на вас сидить?

Метафори в педагогіці та психології. Скільки мавп на вас сидить?

!!!!З Новим 2016 роком!!!!…

(На нашому сайті є цікаві новорічні матеріали для учителя).

За східним гороскопом – це рік   червоної вогняної МАВПИ. початкова школа новий рік

новий рік початковаВи, мабуть, дуже здивуєтесь, але не тільки наступного року мавпочка буде поряд. На думку психологів, навіть зараз, коли ви читаєте ці рядки, якась мавпа лоскоче ваш ніс та щипає за вуха. Образ мавпи психологи використали для пояснення впливу невирішених проблем на життя людини. 

 

новий рік початковаУявіть, що вас тривожить якась проблема. Вранці ви прокидаєтеся, умиваєтеся, снідаєте, йдете на роботу, спілкуєтеся з друзями, але… весь час ця проблема не залишає вас. Якщо уявити проблему у вигляді мавпочки, то ви весь час носите мавпу на собі та маєте дбати про неї: годувати, мити, гратися з нею доти, доки не вирішите проблему (проблема вирішилась –  мавпочка щезла).

 

Звичайно, жити без мавпочки краще, але і з мавпочкою також можна. Та якщо на голові з’явиться ще одна? Спокійного життя вже немає. Мавпи постійно вимагають уваги: вони сваряться, капризують, випрошують їжу, кричать, стрибають з голови на руки… Жах!новий рік початкова школа

Ви ще встигаєте їх годувати та рознімати, але їх стає більше. Часу на те, щоб займатися іншими справами не вистачає, бо весь свій час ви присвячуєте догляду за мавпами. Безсоння, роздратованість, нервозність…

 

новий рік початкова школаІнколи мавпа може і пропасти, бо проблема вирішиться сама собою, але це швидше виключення з правила. Буває, ви вирішуєте проблему, і мавпа зникає. Ви, вільні від мавп, приходите на роботу і зустрічаєте керівника, на якому бавиться ціла купа власних мавп. І одну з них найголоднішу та найзлішу він перевішує на вас зі словами: «Маю для вас серйозне доручення». Добре, якщо ви зробите його швидко (вирішите за когось його проблему)!

 

новий рік початкова школаДеякі люди люблять носити на собі багато чужих мавпочок, і на власне життя у них вже немає часу. А деякі всіх своїх мавп підкидають іншим та живуть у своє задоволення. Багато людей так звикають та здружуються з мавпочками, що не уявляють своє життя без цих голодних та метушливих створінь. Тому вирішувати проблеми не квапляться.

 

новий рік початкова школаВам не хочеться присвячувати своє життя годуванню та догляданню за мавпочками (може іноді й симпатичними)?

Ви мрієте, щоб ваші мавпи вели себе тихо та вчасно злазили з вас?

Вирішуйте проблеми самостійно та ефективно! Почніть вже зараз!новий рік початкова школа

 

      На нашому сайті є цікаві новорічні матеріали для учителя.

 

 

 

 


Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділись з друзями